Link 1 grudnia 2005 Komentarze (6)
Hmm jeden z tematów który zrealizowałem na plenerze.. SYMETRIA. Można powiedzieć że kompozycja jest w pełni domknięta. Nie był bym oczywiście sobą gdybym dbał o negatywy :) tak więc mamy standardowo pokiereszowana klatke :)
Wywołanie własne, widoczne ziarno (film B/W Ilford Delta 400), Celowy wysoki kontrast
Zapraszam do smakowania fotografii.
Link 8 grudnia 2005 Komentarze (1)
Zdjęcie z pleneru na polach mokotowskich.
Dosyć proste aczkolwiek po wpatrzeniu sie głębiej wszystkie informacje zawarte. Park - wiadomo - dzieci, rodzice z dziecmi, mlodziez popisany plac zabaw markerami i tu jeszcze nie jest to dokladna informacja lecz po przyjrzeniu się nie ostrości która jest za pomazanym słupkiem dostrzegamy dziecko z mamą i mamy domknietą informacje, gdzie mniej więcej to się dzieje.
Link 8 grudnia 2005 Komentarze (3)
Tutaj historia bardzo prosta.
Poranek w zachmurzonym październikowym krakowie. Zielona szkoła - małe ciasne i ciemne pokoje.. Pierwszy papierosek z rana.
Lekkie nie doświetlenie i i dłuższy czas naświetlania odbitki Magentą poprawia kontrast i i nadaje tajemniczości całemu pomieszczeniu lecz przez smugi zadymionego pokoju przebijają się informacje o kiepskim stanie sanitarnym "hotelu".
Link 8 grudnia 2005 Komentarze (1)
Ta fotografia zrobiona zstala 20 min przed tą niżej.
Mój kolega z pokoju jeszcze zaspany.. Nie jest świadomy że robie mu zdjęcie..
Duże ziarno, spory kontrast, [pkiereszowana klisza, która nadaje troche klimatu całej kompozycji.
Link 8 grudnia 2005 Komentarze (1)
Opowieść o tragedii z lat 40 na południu polski.
Aushwitz birkenau - obóz koncentracyjny w oświęcimiu. Brama główna z napisem "Arbait Macht Frei".
Ciężko jest zrobić oryginalne zdjęcia temu miejscu ze względu na ilość już zrobionych zdjęć na przestrzeni 50 - ciu lat. Ja będe tu zamieszczał co jakiś czas zdjęcia kolejne z tego miejsca które nie będą oryginalne ale będą moją interpretacją i własnymi przeżyciami z wycieczki do Birkenau.
Link 21 grudnia 2005 Komentarze (3)
Plener gdzieś w okolicach politechniki. Czułem się już zmęczony i zmarzniety. Cały dzień spędziłem na robieniu zdjęć, to zdjęcie nie jest porażające wizualnie ale chodzi tu raczej o uchwycenie chwili którą cięzko dostrzec bo jest tak szybka, że spływa z prądem czasu i innych obrazów rejstrowanych okiem jak gałązka po rzece.
Link 21 grudnia 2005 Komentarze (1)
Kolejne zdjęcie z poróży do Oświęcimia. Celowe niedoświetlenie zarysowuje sylwety drzew, bloków i drutów kolczastych, gdzieś tam znajdzie się latarnia. Niby fotografia bez szczegółów a jednak jest ich wiele. Taki "fotograficzny paradoks".
Link 24 grudnia 2005 Komentarze (1)
Z okazji świąt postanowiłem narysować i zrobić taką oto pocztówke i życzyć wam wszystkiego najlepszego, zajebistego sylwestra ciekawych zdjęc, pomysłów itd.
Dziękuje wszystkim za oglądanie moich fotografii to dla mnie wazne bo wiem przynajmniej ze nie robie tego na marne, mam nadzieje że kazdy znalazł tu coś dla siebie i zapraszam do dalszego odwiedzania bloga.. Dziękuje za komentarze i czekam na kolejne
Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku :)

Janek Wąż
Archive

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
december
november
october
september
august

Guest Book

contact

designed by Jan Waz